Познатиот британски рок пејач Род Стјуарт доби дрес на Црвена звезда.

Големата светска ѕвезда Род Стјуарт изрази желба да го поседува дресот на Звезда, а нашата делегација која музичарот ја пречека со ентузијазам му ја исполни желбата и на овој начин Стјуарт стана дел од црвено-белото семејство кое го сочинуваат бројни верни фанови и познати личности од различни сфери – порачаа црвено-белите.

Стјуарт доби дрес со неговото име и бројот 10 на него.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.