Од Д Фестивал Најавуваат магична ноќ, исполнета со уникатна комбинација на рап, фанк, соул и рок – потпис на овој восхитувачки бенд.

Експлозија од звук и енергија, искрени текстови, моќни настапи и наградени албуми. „Iz dana u dan“, “Tijelo pamti” и “Hej, sanjalice” се само дел од песните за кои се очекува публиката да ги запее на четиринаесетото издание на Д Фестивал.

„Не го пропуштајте овој момент – придружете ни се за да создадеме заедно едно незаборавно искуство!“, велат организаторите од Пасворд Продукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.