Весна Петрушевска и Игор Џамбазов заедно со  Алина Христовска и Кристијан Ѓоргиев повторно не водат на привлечно патување низ сложениот свет на екологијата.

Оваа сезона Агенда 21 ќе ја продолжи својата мисија да ја подигне свеста за итни еколошки предизвици, нудејќи им на гледачите вредни увиди за одржливото живеење, напорите за зачувување, иновативни решенија за заштита на нашата планета, како и совети за селектирање на комунален, електронски и електричен отпад и батерии. Со свежа перспектива и посветеност на решавање на најкритичните прашања со кои се соочува нашата околина, шоуто има за цел да инспирира позитивни промени и да ги поттикне гледачите да прават информирани избори во нивниот секојдневен живот.

Заедно, тие носат богатство на знаење, страст и харизма на екранот, обезбедувајќи збогатувачко и забавно искуство за гледачите од сите возрасти, а  Агенда 21 не е само ТВ-шоу, тоа е повик за акција. Додека светот се бори со итни грижи за животната средина, оваа сезона има за цел да биде катализатор за промени, охрабрувајќи ги гледачите да се приклучат на еколошката акција за собирање на електронски и електричен отпад и батерии.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.