Центарот за култура соопшти дека манифестацијата „Глумците пеат“ доаѓаат за прв пат во Битола на 25 мај на свеченото отворање на јубилејното 25-то издание на Интернационалниот фестивал на монодрамата.

Во Скопје два дена салата на Националната Опера и Балет беше исполнета до последно столче. Фотографиите но и публиката сведочат дека беше незаборавно !

Сега е редот на Битола

•ГЛУМЦИТЕ ПЕАТ• доаѓаат за прв пат во Битола на 25 мај на свеченото отворање на јубилејното 25. издание на ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ ФЕСТИВАЛ НА МОНОДРАМА. Ќе биде одлична Евровизиска вечер со над 70 учесници на сцена.

Билетите за •ГЛУМЦИТЕ ПЕАТ• се пуштени во продажба

25.05.2024 19:30ч

600 денари

Билетите се во продажба на билетарницата во Центарот за култура и на https://www.3dkinobitola.com/single/event/62

 

Организаторот вели дека ќе биде одлична Евровизиска вечер со над 70 учесници на сцената.

Почетокот е во 19:30 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.