Животот на познатиот тиктокер Едгар Гарај заврши трагично обидувајќи се да сними видео од карпа висока 21 метар, пишува New York Post.

Нуркачите морале да го извадат телото на Едгра од Индијана, САД и тоа од подводна пештера, соопштил неговиот брат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MNCNewsroom (@mncnewsroom)

Гарај кој загина на 27 годишна возраст последен пат бил виден во неделата на 29 јануари кај светилникот во Кабо Роху, во Порторико.

„Изразуваме најдлабоко сочувство на семејството и најмилите на Едгар и се молиме да пронајдат сила во овие најтешки моменти – рекол Хозе Е. Дијаз, командатот на крајбрежната стража на Сан Хуан.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.