Пејачот Мишо Ковач заврши во болница. Оваа вест за хрватските медиуми ја потврди неговата ќерка Ивана Ковач.

Точно е, Мичо е во болница. Не е ништо сериозно, синоќа доби температура. Нема температура како нормален човек, па мораме да го однесеме во болница. Тоа е повеќе од претпазливост. Лекарите ќе го задржат некое време, а потоа ќе го пуштат дома, изјавила Ивана пренесува 24сата.хр.

Мишо Ковач минатата година требаше да настапи на новогодишната ноќ во Вуковар, но овој настап мораше да го откаже. Имаше висока температура.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.