Ознака: мишо ковач
Естрада 25.11.21 | 18:49

Мишо Ковач итно префрлен во болница

Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел. Пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го...

Фудбал 25.11.21 | 15:24

Мишо Ковач на 80 години сними навивачка песна за Хајдук

Во 1975 година, Славиша Жингул го предводеше Хајдук до титулата шампион на Југославија и Купот на Маршал Тито, а  Мишо Ковач победи на Фестивалот за поп музика во Сплит...

Калеидоскоп 22.10.21 | 22:41

Мишо Ковач хоспитализиран поради респираторни проблеми

Хрватскиот пејач Мишо Ковач (80)е хоспитализиран поради респираторни проблеми кои не биле предизвикани од коронавирусот. Мишо е во стабилна состојба и се чувствувал...

Музика 27.09.21 | 14:17

Кога душата ќе ми оди меѓу ѕвездите, пиј за мене…: Мишо Ковач снима нова песна и спот

Популарниот хрватски музичар, Мишо Ковач, по подолго време, повторно е снимен во јавноста. Kако што пишува „Слободна Далмација“, 80-годишниот пејач на терасата од семејната...

Музика 06.11.19 | 17:50

Агица Гржетиќ е жената на која и е посветен безвременскиот хит „Остала си увjек иста“

Мишо Ковач е човекот кој успеа да продаде 20 милиони грамофонски плочи што го направи апсолутен крал на дискографијата во поранешната СФРЈ. Една најслушаните и најромантичните...

Семејство 07.03.19 | 20:26

Мишо Ковач си пукал во градите

Хрватскиот пејач Мишо Ковач (77) во животот се борел со многу искушенија кои го довеле во еден момент до работ на бездната – доволно блиску за да се обиде да си го одземе...