Погледнете вистинска животна приказна снимена во Турција, a настаната во Кореа! Истакнувајќи ја импресивната приказна за овој филм и популарноста што ја стекна во Турција, ја очекуваме вашата реакција во вторник, 2 април во Волонтерски Центар Скопје.

Кратко за филмот: спојувајќи го бруталното лице на војната со најтоплите и најдлабоките врски на човештвото, овој филм е инспириран од вистинска приказна врз основа на настаните што се случија за време на Корејската војна.

 

Овој филм се занимава со универзални теми како што се хуманоста, пријателството и пожртвуваноста. Нуди незаборавно искуство за публиката.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.