Амбасадата на Кралството Шпанија и Центар за култура Битола ве покануваат на свеченото отворање на Неделата на шпански филм на 26.04.2024 во 19:30ч во малата сала. Придружете ни се на едно неодоливо патување, во светот на шпанскиот филм, преку богата селекција на филмови кои ќе бидат прикажани на оваа ревија.

Отворањето на овој филмски фестивал ќе биде средба со класиката на шпанскиот филм “Крави” (Vacas) во малата сала на Центарот за култура Битола на 26.04.2024, со почеток во 19:30 часот. (ВЛЕЗОТ Е БЕСПЛАТЕН)
Прекрасната и збунувачка приказна на семејства, љубов и одмазда што ја носи “Крави” ќе ве заслепи со својата визуелна убавина и емоционална длабочина.
Освен овој епски филм, ќе имате прилика да уживате и во уште 6 неверојатни филмски остварувања.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.