Контроверзната бугарска ѕвезда Азис во последните неколку години драстично го промени својот имиџ, а фарбаната коса, како и отворениот флерт со травестит, ги замени со мачо стил. Малкумина знаат дека Азис беше во брак со маж.

Азис никогаш не ја криеше својата сексуална определба и јавно ги покажуваше своите „посилни половини“.

Пред повеќе од десет години тој се заљуби во Ники Китаец, а во2006 година се венчаа. Овој потег го шокираше  традиционалниот Балкан. Нивниот брак не беше легален, бидејќи бугарскиот закон  не ги нарушува истополовите бракови.

Погледнете како изгледа Азис денескаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.