Контроверзниот бугарски турбо-фолк пејач Васил Бојанов, познат во регионот како Азис, објави дека добил син, со зборовите дека да се стане татко по втор пат, и тоа на 44 години, за него е голем благослов. Музичарот ја има и ќерката Раја која има 14 години, а ја доби со негова блиска пријателка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azis Online (@azis_online_new)

Околу тоа која е мајката на неговиот новороден син, нема информација. Тој е познат како еден од првите јавни личности во Бугарија кој отворено зборуваше за својата сексуална припадност и не криеше дека е хомосексуалец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.