Рокерот Ѓорџе Давид неодамна помина низ агонија по сообраќајната несреќа во  Македонија, која за жал резултираше со трагичен исход и смрт на една жена.

Она што е забележливо е  дека Ѓорѓе купи нов автомобил и повторно вози. Тој само пред неколку недели изјавуваше дека веќе никогаш нема повторно да седне зад воланот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.