Кумановската пејачка Ивона Јо, пред неколку месеци се одлучи за операција за намалување на желудникот, со помош на која досега ослабна 40 килограми. Вели сакала да го тргне фокусот од нејзиниот изглед и дебелина, за конечно да може да се покажат нејзините останати квалитети.

Во „Жешко столче“ отворено зборува за целиот процес:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.