Две дами од македонската естрада викендов го кажаа судбоностонот „да.“ Водителката Елена Стефановска се омажи со својот избраник Бојан Најдоски, а мејк-ап артистката Зои Блаж за нејзиниот сакан – словенечкиот ракометар Тадеј.

И двете одбраа елегантни венчаници за првиот дел од церемониите и веселбата, а потоа решија тие фустани да ги заменат со пократки модели.

Eлена Стефановска од „Живот и стил“

Зои БлажRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.