Американската актерка Линдзи Перлман (43) беше пронајдена мртва во петокот во Лос Анџелес, неколку дена откако беше пријавено нејзиното исчезнување. Таа беше позната по нејзините улоги во телевизиските серии Чикаго Правда и Империја.

– Денеска, околу 8:30 часот, полициски службеници во областа на Холивуд се одзваа на повикот за истрага за смртните случаи на авенијата Френклин и авенијата Северна Сиера Бонита. Судскиот совет во Лос Анџелес потврди дека се работи за Линда Ерин Перлман – се наведува во соопштението на локалната полиција, а како што пренесува Си-Ен-Ен, причината за смртта не е позната.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.