Фолк пејачката Ани Малникова не е веќе сингл, пишува „Убавина и здравје“, откривајќи дека осум години по разводот, фолкерката е во сериозна љубовна врска.

Нејзиниот актуелен партнер Ѓорѓи Тренески објави дека е во љубовна врска со а на фотографиите кои ги споделуваат на социјалните мрежи се гледа колку двојката е вљубена.

Од првиот брак Малинкова има две ќерки, од кои постарата ќерка е втора година на факултет, а помалата е бруцош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.