Премиерното слушање на композицијата зад која како автор застанува колега на Бојана Скендеровски (чие име барем до понеделник останува изненадување), но и премиерата на видеозаписот, се закажани в понеделник во ресторанот „Дион“ во Центар, со почеток во 19 часот.

Велат, среќата е единствената работа која се множи кога се дели затоа дојдете заедно да прославиме за новите проекти, да наздравиме за работите што следуваат и да уживаме во убавите моменти бидејќи само тие се паметат“, вели тимот на Бојана.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.