Марија Задравец од Чаковец, попозната како „Слатка Мери“, гради успешна кариера како порно актерка во странство  а добитник е и на бројни награди. Таа е родеан во Хрватска, но веќе подолго време живее во Германија и прилично отворено зборува за својата необична професија.

Таа опиша  и како изгледа нејзиниот ден на снимањето.

– Во еден ден се снима еден филм. Подготовките се такви, многу луѓе не знаат, прво треба да се направат здравствени прегледи, никој нема да ризикува, секој прави тест. Се договоривме што и како да снимаме, пред тоа има фотографирање во разни пози, така оди снимањето, во основа знаеме што правиме. За едно снимање се потребни три часа со паузи за да се добие еден час добар филм -раскажа Слатката Мери.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.