Сами од Флорида чисти станови и куќи топлес и заработува околу 2000 евра дневно, плус големи бакшиши. Нејзината часовна услуга за чистење чини 300 евра, а сега ги охрабрува другите да се испробаат во профитабилна кариера.

Згора на овој дебел хонорар што го заработува полуголата за чистење, 22-годишната девојка истакнува дека добива многу дарежливи бакшиш.

Чистачката проговори за својата профитабилна кариера на социјалните мрежи, брзо привлекувајќи внимание пред наводно да и биде суспендирана сметката.

– Многумина од вас сакаат да знаат колку заработувам дневно како чистачка во топлес. Денеска исчистив пет куќи, а наплаќам по 300 евра на час – рече Сами.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.