Ознака: топлес
Калеидоскоп Свет 29.04.22 | 08:38

Германски град дозволи жените да се капат топлес во базен и јавните бањи

Германскиот град Гетинген одлучи да им дозволи на жените, како и мажите, да се капат „топлес“ во базен. Со ова, ова место во централна Германија ќе стане првиот град...

Естрада 16.07.21 | 09:22

„Нека пукнат душманите“: Севе на Малдивите само по танга

Хрватската пејачка успеа да собере над 35 илјади лајкови за помалку од 24 часа објавувајќи жешка фотографија од одморот на Малдиви. Нека пукнат душманите, ѝ порачува една...

Мода и убавина 29.06.21 | 09:03

Има зошто е најуава жена во светот – Ирина Шајк само по танга и сандали

Супермоделот Ирина Шајк повторно покажа зошто ја нарекуваат најубавата жена на светот. Атрактивната 35-годишна Русинка сподели фотографијаод новото снимање на кое...

Калеидоскоп 25.06.21 | 23:08

Сопругата на српскиот фудбалер ги провоцира мажите – топлес селфи во на плус 40

Сопругата на српскиот фудбалер Филип Ѓорѓевиќ ги освои срцата на мажите преку социјалните мрежи. Јована на Инстаграм објави потполно гола фотографија и умешно ги сокри...

Естрада 24.06.21 | 22:20

Гоца Тржан топлес во Грција: Носам само парфем, кармин и тетоважа…

Фотографиите на кои српската пејачка Гоца Тржан позира легната на плажа ги запалија социјалните мрежи. – Носам само парфем, кармин и тетоважа, кога ме бакнуваш сè...

Естрада 01.04.21 | 10:56

Градата на Рита Ора излезе од бикинито, но не ѝ беше многу грижа

Британската пејачка со албанско потекло Рита Ора периодот е во Сиднеј, каде е дел од жирито на „Гласот на Австралија“, а слободното време го поминува покрај хотелскиот...

Естрада 05.03.21 | 10:33

Топлес Карлеуша облечена само во прешироки фармерки

Српската поп ѕвезда, Јелена Карлеуша со нова објава на социјалните мрежи ги остави сите без зборови. Карлеуша позира во топлес издание, а на себе носи само прешироки,...

Естрада 06.02.21 | 11:07

„Знам дека не личи на мене, но заслужи“: Миа Костова позираше топлес за да ги покаже тетоважите

Водителката Миа Костова  позираше топлес за да ги покаже тетоважите на своето тело и со тоа за да ја пофали работата на тату-артисотот Горан Миќиќ. Уметност која ги премина...

Естрада 27.01.21 | 09:40

Прекрасна и на 55 години: Елизабет Харли позира топлес на снегот

Британската актерка и топ-модел, Елизабет Харли, покажа дека и на 55-годишна возраст изгледа неверајатно. Елизабет позираше топлес на снегот, а на себе има само капут...

Естрада 03.08.20 | 13:44

Рита Ора топлес на плажа

Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче. Рита Ора веќе неколку месеци е со 39-годишниот...

Свет 07.07.20 | 20:34

Toплес протест во Париз

Неколку топлес жени денеска протестира пред Елисејската палата во Париз против претседателот на Франција, Емануел Макрон. Тие имале заедничка порака „RIP The Promises“ (Ветувањата...

Естрада 09.09.19 | 22:44

Ирена Спасовска роденденски се сликаше топлес

Фолк пејачката Ирена Спасовска на оригинален начин го прослави својот роденден – со роденденска фотосесија која ја сподели и на „Фејсбук“. На една од фотографиите...

Калеидоскоп 08.08.19 | 10:01

Tоплес во градски базен отсега дозволено и за жените во Барселона

Во градот Барселона веќе нема полова дискриминација по прашањето кој смее да плива топлес во базен, а кој не. Жените отсега ќе може да се бањаат, да пливаат и да се сончаат...

Естрада 06.08.19 | 21:05

Хајди Клум топлес на плажа во друштво на децата и деверот

Германската манекенка и супермодел, четириесетишестгодишната Хајди Клум, е на меден месец со 17 години помладиот сопруг Том Каулиц. Тие во тајност се венчаа во февруари...

Естрада 01.07.19 | 11:36

Познатата пејачка се соблече на 58 години: Најдобриот костум за капење е топлес

Хрватската пејачка Алка Вуица неодамна го прослави 58 роденден. Некогашната југословенска ѕвезда, која врвот на кариерата го достигна во 90-тите, денеска е повлечена...

Интима 17.05.19 | 22:56

Во кои земји смеете да имате секс на плажа?

Казни за оние кои ќе бидат фатени на дело како водат љубов на јавно место – најлошо е во Романија. Ако во оваа земја ве фатат како водите љубов на јавно место, а притоа...