Постои зеленчук кој веќе неколку години се користи за лекување на разни болести бидејќи неговите својства се многу ефикасни, особено за проблеми со тироидната жлезда, затегнување на кожата и борба против болести на дигестивниот систем.

Еве што ќе се случи ако ја вклучите ротквицата во вашата исхрана!

Оваа храна е способна значително да го подобри вашето здравје. Може да ги обнови ткивата на кожата, да го забрза варењето на храната, да ги елиминира токсините од телото и да се бори против стомачни проблеми.

Ротквицата е добра и за црниот дроб бидејќи му помага добро да функционира. Ги раствора и камењата во жолчката. Од друга страна, има идеални својства за борба против воспаление во носната област, со што се елиминира воспалението на синусите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.