Рускиот произведувач на автомобили „Москвич“ ги потврдил плановите за производство на два нови модели за 2023-та година – кросовер и лимузина.

 

„Оваа година ќе се појават нови модели на автомобилот „Москвич“. Станува збор за седан и кросовер и наскоро ќе ѝ ги претставиме на јавноста“, се наведува во соопштението.
Цената на првиот ќе се движи од 26.000 доари, додека вториот модел ќе чини 45.000 долари.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.