Земјотрес вечерва во 21 часот беше почувствуван во Охрид.

Епицентарот е во село Пештани на длабочина од 12 километри. Земјотресот беше со јачина од 2.3 степени по Рихтер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.