Од 17:10 часот, поради сообраќајна незгода на регионалниот патен правец Велес-Градско кај исклучок Градско, сообраќајот е во прекин, соопшти АМСМ.

Повеќе детали за сообраќајката засега нема.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.