Благојчо Георгиев одлучи својата електрична количка да ја продаде за да помогне за лекување на малиот Леонид.

Благојче кој и самиот е лице со инвалидитет, својот инвалиден скутер кој чини најмалку 75.000 денари да го продаде за 30.000 само за да се соберат пари за лекување.

Нека го земе скутерот јаас ќе се туркам со собната инвалидна количка бидејќи јас можам и со рацете, дал господ-вели Благојчо.

Секоја чест за овој голем човек.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.