Во центарот „Лабораториум“ во Скопје утре од 12 до 18 часот се отвора „Лаб дизајн маркет“ каде што може да се погледне селекцијата на 17 дизајнери и занаетчии во новиот продажен салон .

Идејата на маркетот е да им се понуди на македонските дизајнери најдобриот начин на поддршка, а тоа е продажба на нивните производи, директно во маркетот и на интернет продавницата.

Поддржете ги локалните дизајнери и занаетчии, купувајте помалку, избирајте внимателно, одберете квалитет, велат од „Лаб дизајн маркет“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.