Сопругите на неколку амбасадори покажаа дека имаат познавање на турската и балканската кујна.Тие во резиденцијата на турската амбасада се натпреваруваа во виткање сарми од лозов лист.

Се покажаа навистина умешни.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.