Старлетата и модел Џена Бентли една година живееше во Плејбој вилата на Хју Хефнер. Таа била во вилата помеѓу 2007 и 2008 година, а искуството го опишала како „остварен сон“.

„Сигурна сум дека ни направија многу позадински проверки бидејќи мораа да се уверат дека не сте сериски убиец. Мислам, иако имавме полициски час во 21 часот, ние не бевме затвореници. Ако сте пропуштиле Полицискиот час, би спиеле на тревникот. Беа многу строги во врска со тоа“, изјави таа за Џем прес во 2021 година.

„Не ни беше дозволено да имаме дечковци, дури и да се сретнеме со дечковци значеше моментално исфрлање. може да притиснете 0 и да барате што сакате, во секое време од денот или ноќта“.

Бентли вели дека никогаш немала секс со големиот шеф Хефнер, иако еднаш го фатила на дело.

„Хју Хефнер имаше само три главни личности во својата куќа за негови официјални девојки и сопруги, а ние останатите живеевме во Куќата на зајачињата“.

Уште една старлета и поранешна манекенка која го доживеа животот во вилата на Плејбој беше Кејти Прајс. На подкастот на Џејми Ланг, Прајс откри што доживеала додека живеела таму – а обожавателите останале шокирани.

Таа рече: „Бев во собата додека се одвиваше акцијата, видов се. Не, немав секс со Хеф затоа што ќе се чувствував како да имам секс со дедо ми“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jenna Bentley (@jennabentley00)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.