Никола Раѓен неодамна стана татко по трети пат, а сопругата Милица на свет го донесе синот Алексеј.

Гордиот татко го славел со семејството и пријателите раѓањето на синот, а сега дојде време да ги однесе дома.

Она што паѓа во очи е пелената со која е покриена корпата на бебето, бидејќи на неа се наоѓа грбот на Црвена Звезда.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.