Мажите родени под овие хороскопски знаци се вистински заводници. Ќе вложат максимални напори за да ја придобијат личноста која им се допаѓа, имаат одлични вештини за заведување и напорно ќе се трудат да остават добар прв впечаток. Проверете кои се најголемите заводници на зодијакот.

Лав

Мажите родени во знакот Лав зрачат со самодоверба и шарм што го привлекуваат вниманието на сите околу нив. Нивната харизма е неодолива, а нивната страсна природа ги прави вистински срцекршачи. Подготвени се да се потрудат да го освојат срцето на саканата личност и да ја направат кралица на светот.

Стрелец

Мажите Стрелци се вистински авантуристи со авантуристички дух и отворен ум, што често ги прави многу привлечни. Тие секогаш наоѓаат нови начини за забава и истражување на светот, што ги прави интригантни потенцијални партнери. Нивната независност и подготвеност да ризикуваат ги привлекуваат сите оние кои бараат возбуда и страст во љубовниот живот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.