Јарец

Јарците можат да бидат први „на удар“, поради положбата на Марс, кој од 25 март премина во знакот на Рак, односно поминува низ нивната седма куќа, полето на брачните и партнерските односи.

Марс во Рак е многу непријатна положба, бидејќи Марс овде не се чувствува стабилно и емотивно предизвикува големи конфликти, особено кога се во прашање машко-женските односи.
Јарците треба да водат сметка каков разговор ќе водат со својата „подобра“ половина.

Енергијата на Марс може да биде многу агресивна кога станува збор за стилот на разговор, што може да предизвика многу сериозни последици за емотивните односи.

Рак

Ова е неповолен емотивен период за самите Ракови бидејќи Марс во овој преемотивен знак ја поттикнува потребата да се разбудат емоциите и да се вратат проблемите од минатото. Ова е особено совет за жените кои се родени во знакот на Рак, најважниот работа е да останете доследни на своите ставови и да не паѓате „во оган“ и за најмала ситница во врската со партнерот. Се може да се реши со мирен разговор.

Овен

Марс во Рак поминува низ нивниот семеен сектор и создава чувство на напнатост и нервоза што не можат да го надминат.

Ова најмногу се однесува на женските припаднички на овој знак бидејќи енергијата на Марс се рефлектира преку женскиот знак. Може да се активираат проблеми од пред неколку месеци, кои воопшто не се едноставни и се однесуваат на односите со децата или роднините. Во оваа смисла, многу Овни ќе сакаат да „експлодираат“ од чувството на неправда.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.