Русија сигурно ќе ја води специјалната воена операција до конечна победа, изјави заменик-претседателот на Советот за безбедност на Руската Федерација Дмитриј Медведев, држејќи предавање на тема „Географски и стратешки граници“.

„Ние сигурно ќе ја доведеме специјалната воена операција до нејзиниот логичен крај. До конечна победа“, нагласи тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.