Одлази циркус из нашег лепог града“ е позната песна од Ѓорге Балашевиќ. И нашиот „циркус“ што беше „паркиран“ пред спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска се размонтира. Организаторите ги вадат реквизитите и за неколку дена може да се очекува целосно да се дислоцира.

Ова следува откако надлежните контатираа дека т.н забавен парк работи без дозвола и оти е доведена опасноста на посетителите.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.