На социјалните мрежи објавено е видеото од безбедносните камери кои го прикажуваат нападот врз хрватскиот ракометар Денис Тот:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.