Ја затвораме „Недела на франкофонски филм“ со луксембуршкиот анимиран филм НЕВЕРОЈАТНАТА ПРИКАЗНА НА ФРИЦИ, информираат од Францускиот институт Скопје.

Филмот раскажува низ слики една прекрасна револуционерна и поучна авантура на девојчето Фрици со Спутник кучето на нејзината надобра другарка Софи!

Донесете ги вашите деца вечерва, 28.03, 20:00 ; резервации во Кинотека на Македонија ; тел.: 2 30 71 814 ; 02 30 65 968 ; 02 306 59 68 ; мејл : [email protected]Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.