Во ДСУЛУД „Лазар Личеноски“ денеска ќе бидат доделени наградите на учениците од средните училишта кои учествувале на работилницата по фотографија „Скопје, културна европска престолнина“.

Од Дирекцијата за култура и уметност на Скопје информираат дека доделувањето на наградите е дел од активностите во рамки на манифестацијата „Денови на европско Скопје 2023“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.