„Балет за четири раце”- Пијано дуо Костова-Базгалоска ќе се одржи вечерва, вторник 5.12.2023 19.00 ч. во Свечената сала на Офицерски дом Битола.

Настанот е поддржана од Општина Битола.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.