Откако вчера повторно проработе забавниот парк кај „Борис Трајковски“ и посетитлите слободно уживаа на многубројните реквизити, доцна вечерта дошла полиција и повторно го затворила.

Се очекува дали вечерва дивиот луна парк пак ќе проработи или организаторите сериозно ќе ја сфатат забраната од страна на полицијата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.