25-годишната велешанка М.Р., која утрото беше тешко повредена од нејзиниот невенчан сопруг, се бори за живот на скопските клиники, информираат лекарите. Таа беше застрелана во стомакот од 38-годишниот насилник, кој потоа избега, а потоа се самоуби кога полицијата дојде во неговиот стан за да го уапси.

Информацијата вечерва ја потврди портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев, кој рече дека утре ќе соопшти дополнителни информации околу случајот, меѓу кои и за тоа дали повредата била нанесена со огнено оружје.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.