На 10.02.2024 година во 03.09 часот во СВР Скопје, П.Ѓ.(25) од Скопје, пријавил дека на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје, бил физички нападнат од возач на такси возило со кое се превезувал, по што напаѓачот му одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.