Вечерва на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов се случи сообраќајна несреќа. Во моментов улицата е затворена и полицијата врши увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.