20 годишник со возило БМВ изгубил контрола и удрил во столб за улично осветлување во скопска Кисела Вода. Автомобилот е целосно уништен

Од СВР скопје информираат дека вчера околу 21 часот и 30 минути било пријавено дека на булевар Србија 20 годишникот со иницијали Х.Б управувајќи го БМВ-то со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб за улично осветлување.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во комплекс клиники „Мајка Тереза“Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.