Пожар предизвикан од плински уред попладнево избувнал во стан на улицата „Разловечко востание“ во Карпош 4. Повредени лица нема, причинета е материјална штета.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Звонко Томески за МИА информира дека пожарот е изгаснат и дека на терен биле испратени три возила и осум пожарникари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.