Од 18:35 часот, сообраќајот на патниот правец Штип-Кочани е нормализиран, соопштија од АМСМ.

Сообраќајот на овој патен правец од 17.15 часот беше затворен за сообраќај, откако  во 14.25 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија две лица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.