Актерот Сергеј Трифуновиќ бил приведен во Белград. Како што неофицијално дознава Телеграф, актерот бил приведен поради неколку грама недозволени дроги, кои ги имал со себе при претресот.

Инаку, ова не е првпат Трифуновиќ да биде во центарот на вниманието поради кршење на законот. Минатата година беше уапсен во Сплит поради инцидент на плажа.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.