Судир меѓу возови се случил во тунел во близина на Белград. Како што пренесуваат српските медиуми се судриле патнички и товарен воз.

Според првичните информации на тамошните медиуми има повеќе повредени а повреден е и еден од кондуктерите на возовите.

Од Итната помош како што пренесува Танјуг потврдиле дека дошло до судир и дека на терен се испратени сите расположливи екипи, но се уште нема прецизни информации за бројот на повредени и нивната состојба.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.