Ознака: журка
Свет 19.06.21 | 14:28

Жестоки судири меѓу учесници на забава во Франција и полицијата, едно момче остана без рака

Жестоки судири се случиле меѓу учесници на абава во Франција и полицијата која сеобидела да ги растера, затоа што поради заштита од Ковид-19, не се дозволени големи забави. По...

Црна хроника 22.05.21 | 21:16

Журка со диџеј, без маски и без дистанца среде Скопје, од МСУ велат не е журка, туку специфичен перформанс

Синоќа се одржала забранета журка среде пандемија во Скопје. Снимките објавени на социјалните мрежи покажуваат дека без маски, без дистанца и со диџеј синоќа имало...

Црна хроника 04.04.21 | 11:39

Се журкале до сабајле: Полиција упаднала во викендица на Тиквешкото Езеро

Рано утрово со судски налог полицајци влегле во викендица лоцирана на место викано Брушанска населба на Тиквешко Езеро, сопственост на А.В.(23) од Кавадарци, каде биле...

Балкан 29.03.21 | 14:55

Сопственик на ресторан во Белград призна дека организирал корона журка: Доби казна од три месеци куќен притвор

Триесет и тригодишниот Б.М. од Белград, сопственик на ресторан кој беше уапсен во саботата за организирање забава во ек на пандемија денеска ја признал вината и е осуден...

Црна хроника 27.02.21 | 13:22

Струмичанец правел журка, полицијата му дошла на врата

Струмичанец правел журка дома и ќе одговара за непочитување на мерките за заштита од ковид-19, соопшти полицијата. На 27.02.2021 во 01.00 часот, по претходна пријава и издадена...

Балкан 23.01.21 | 08:14

Оро, пијачки и тамбураши сред ковид-центарот ја разбеснија јавноста, сестрите испраќаат колешка во пензија

Шокантната снимка на која се гледа како медицински сестри и помошен персонал играат оро и пејат заедно со свирачите во болница ја разбесни хрватската јавност. Видеото...

Црна хроника 08.01.21 | 14:22

Ги вознемирувале соседите: Ноќва фатени десетина кумановци во стан

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 10 лица за „непостапување според здравствени прописи за време на пандемија“. Како што информираат од МВР, утринава во 1:45...

Свет 02.01.21 | 21:16

Полицијата растури забава: 2.500 лица од Британија и Шпанија се журкале од четвртокот до денес во магацин во Бретања

Забавата, која се одржува во магацин во Лиерон во близина на Рен во Бретања, започнала во четвртокот и се уште трае. Голем број учесници се од Велика Британија и Шпанија,...

Македонија 28.12.20 | 11:41

Ако некаде има журка за Нова година, граѓаните ќе можат да пријават на бесплатна телефонска линија

Граѓаните ќе можат на бесплатна телефонска линија да пријават недозволени забави и собирања на повеќе од четири лица. МВР почнува со проектот за бесплатна телефонска...

Црна хроника 25.12.20 | 12:30

Растурена „корона-журка“ во Скопје, запленет кокаин, амфетамин, приведени 13 лица

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија...

Калеидоскоп 22.11.20 | 19:15

Ечат народњаци, сестрите џускаат, пациентот нарачува ракија: „Журка“ во операциона сала

Несекојдневна снимка од операциона сала во болница во Прибој во западна Србија ги шокира корисниците на социјалните мрежи. На снимката се гледа пациен кој лежи на операциона...

Скопје 31.10.20 | 22:53

„Жена од султана“: Луда журка среде Скопје, аплауз за Филипче и Спасовски

Вечерва во еден од скопските клубови се случува луда журка и покрај мерките кои што важат за останатите локали. Се пее „жена од султана“, се пуши и игра, а за некаков...

Македонија 04.10.20 | 14:01

Во Струмица, Тетово и Скопје наголемо се прават свадби и журки

Најмалку 16 пријави, кривични или прекршочни со платни налози, ќе поднесе Пазарниот инспекторат против угостителски објекти во Скопје, Тетово и во Струмица, откако при...

Македонија 22.09.20 | 18:30

Нова журка во Струмица: Полн ресторан, сите играат, никој не ги почитува мерките

На забавите во Струмица и покрај мерките против Ковид-19  се чини им нема крај. Бројот на новозаболени секојдневно расте, на 15 овој месец најмладиот новозаболен беше...

Црна хроника 07.09.20 | 09:02

Млади без заштитни мерки се журкаа во скопско кафуле

Нова викенд забава со прекршување на здравствените протоколи. На снимките кои ги објави „Сител“ се гледа дека во кафе бар во скопската населба Тафталиџе има голем...

Здравје 03.08.20 | 08:18

Луда журка на плажа, дали е ова „македонскиот Вухан“?

Видео кое е објавено на социјалните мрежи со коментар Охрид „македонски Вухан“ покажува дека на плажа во главниот туристички центар во Македонија, луѓето се забавуваат,...

Калеидоскоп 11.07.20 | 12:44

Охриѓани се журкаат на „Обиџуко“

Во кафулето „Ликвид“ во Охрид, младите охриѓани го поздравија изборот на диџејот – среде музика да им го пушти поздравот од техничкиот премиер Оливер Спасовски...

Музика 12.06.20 | 14:37

„Егзит“ слави дваесетти роденден со голема open-air журка на 10 и 11 јули во Белград!

Во духот на прославата на својот дваесетти роденден на Петроварадинската тврдина од 13 до 16 август, ЕГЗИТ (EXIT) фестивал спрема и големо белградско загревање на 10 и 11 јули...

Црна хроника 29.05.20 | 10:14

Затвореник закажал журка во кафеана – сопственикот платил за торта и огномет, па сфатил дека е измамен

Затвореник од Идризово се јавил во угостителски објект во Делчево велејќи дека му се родил син и дека сака да прави прослава. Тој го замолил сопственикот да плати за...

Македонија 19.03.20 | 23:59

Владата бара полицијата да упаѓа на приватни забави и собири

Владата го задолжи Министерството за внатрешни работи да ги интензивира контролите во приватни куќи во кои се организираат забави и собири, со цел да спречи нивно одржување. –...