Ознака: журка
Македонија 04.10.20 | 14:01

Во Струмица, Тетово и Скопје наголемо се прават свадби и журки

Најмалку 16 пријави, кривични или прекршочни со платни налози, ќе поднесе Пазарниот инспекторат против угостителски објекти во Скопје, Тетово и во Струмица, откако при...

Македонија 22.09.20 | 18:30

Нова журка во Струмица: Полн ресторан, сите играат, никој не ги почитува мерките

На забавите во Струмица и покрај мерките против Ковид-19  се чини им нема крај. Бројот на новозаболени секојдневно расте, на 15 овој месец најмладиот новозаболен беше...

Црна хроника 07.09.20 | 09:02

Млади без заштитни мерки се журкаа во скопско кафуле

Нова викенд забава со прекршување на здравствените протоколи. На снимките кои ги објави „Сител“ се гледа дека во кафе бар во скопската населба Тафталиџе има голем...

Здравје 03.08.20 | 08:18

Луда журка на плажа, дали е ова „македонскиот Вухан“?

Видео кое е објавено на социјалните мрежи со коментар Охрид „македонски Вухан“ покажува дека на плажа во главниот туристички центар во Македонија, луѓето се забавуваат,...

Калеидоскоп 11.07.20 | 12:44

Охриѓани се журкаат на „Обиџуко“

Во кафулето „Ликвид“ во Охрид, младите охриѓани го поздравија изборот на диџејот – среде музика да им го пушти поздравот од техничкиот премиер Оливер Спасовски...

Музика 12.06.20 | 14:37

„Егзит“ слави дваесетти роденден со голема open-air журка на 10 и 11 јули во Белград!

Во духот на прославата на својот дваесетти роденден на Петроварадинската тврдина од 13 до 16 август, ЕГЗИТ (EXIT) фестивал спрема и големо белградско загревање на 10 и 11 јули...

Црна хроника 29.05.20 | 10:14

Затвореник закажал журка во кафеана – сопственикот платил за торта и огномет, па сфатил дека е измамен

Затвореник од Идризово се јавил во угостителски објект во Делчево велејќи дека му се родил син и дека сака да прави прослава. Тој го замолил сопственикот да плати за...

Македонија 19.03.20 | 23:59

Владата бара полицијата да упаѓа на приватни забави и собири

Владата го задолжи Министерството за внатрешни работи да ги интензивира контролите во приватни куќи во кои се организираат забави и собири, со цел да спречи нивно одржување. –...