Ознака: златен накит
Црна хроника 01.11.21 | 13:06

Македонски државјанин фатен во шверц на златен и сребрен накит на бугарски граничен премин

Окружното обвинителство во Хасково поднесе обвинение против државјанин на Турција и на Македонија за шверц на златен и сребрен накит вреден 226.902 лева преку граничниот...

Црна хроника 29.09.21 | 09:59

Со закана и сила се обидел да украде златен накит од вратот на 61-годишна жена: На дело фатен малолетен крадец од Скопје

На ул.„Индира Ганди“ во Скопје вчера околу 14:10 часот, полициски службеник од Полициското одделение Шуто Оризари лишил од слобода малолетен крадец од Скопје, кој бил...

Култура 06.09.21 | 23:18

Фотографии од златен археолошки наод во Неготинско наскоро на изложба

Фотографии од златен археолошки наод во Неготинско наскоро ќе бидат презентирани на изложба, информираше Драгица Чекорова, директор на неготинскиот Музеј. Златниот...

Црна хроника 06.09.21 | 18:03

На ГП Прешево фатен македонски државјанин со шверцуван златен накит

На граничниот премин Прешево-Табановце, српските цариници во автомобил БМВ со швајцарски регистарски ознаки, управуван од државјанин на Македонија, во кеси...