Ознака: закани
Македонија 24.07.20 | 10:13

Откако објави за свадбата сред пандемија, новинарката Брнс добива закани по живот

Видео од комбајн во кој се меле жито како метафора, закани дека ќе ја најдат и дека ќе зажали, се само дел од заканувачките пораки кои новинарката Мирослава Брнс ги добива...

Црна хроника 19.07.20 | 17:27

Кичевец доби кривична пријава бидејќи пишувал коментари со закани на претставници на политички партии

Поради постоење основано сомнение за сторено казнено дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“, ОВР Кичево поднесе кривична...

Црна хроника 13.07.20 | 19:58

Поднесен обвинителен предлог за лицето кое преку социјална мрежа упатило закани кон претседателот на Владата

Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поднесе обвинителен предлог против 28-годишен жител на Гостивар, кој го сторил кривичното дело – Загрозување на сигурноста...

Црна хроника 10.07.20 | 11:52

Се обидел да замине од Македонија: Уапсен гостиварец кој се барал за закани кон функционер

На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ синоќа е приведен М.М. (28) од Гостивар, кој потоа е предаден на Полициската станица Гостивар, затоа што се барал со...

Црна хроника 07.07.20 | 12:59

Ќе те убијам и ќе те скинам, на кого ти ќе пишуваш казни: Обвинувања за закани од командир во МВР

„На кого ти пишуваш казни за неносење на заштитни маски? И на мене ли си ми пишал бе, ќе ти е..м се по список и ќе те убија и ќе те скинам“? Ова се закани кои Дејан Саздов,...

Економија 15.06.20 | 15:32

Трипуновски го обвини Димковски дека се заканувал на откупувачи

Трајан Димковски наместо да се зафати со решавање на проблемите на земјоделците, оди и се заканува на недолжни луѓе. Димковски вчера го посети Росоман и наместо да каже...

Македонија 02.06.20 | 19:56

Советник на Заев со закани кон кадидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Дурловски

Денес во 12ч, советникот на Заев, Ф. А. (вработен во владата како советник за младите во Скопје), вербално му се заканувал на кандидатот за пратеник Игор Дурловски, со навреди...

Црна хроника 22.05.20 | 13:45

Два инцидента во Тетово во кои полицајци добивале закани

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил...

Црна хроника 21.05.20 | 12:15

18-годишник од Кондово вперил пластичен пиштол во слепоочница на полицаец

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривични дела – Напад врз службено лице...

Црна хроника 25.03.20 | 15:26

Тетовка пријавила закани по живот од поранешното момче

Вчера (24 март) во 18 часот и 45 минути, 21-годишна тетовка во СВР Тетово пријавила дека А.К.(33) од тетовски Требош, со кого се познавала и претходно била во љубовна врска, со...

Македонија 24.03.20 | 12:16

„Седете дома клошари“: Полицајци се закануваат на граѓаните ако не го почитуваат полицискиот час

Некои од припадницте на МВР наместо да се грижат за јавниот ред и мир во време кога има полициски час, се решија од позиција на моќ да упатат закани и навреди кон граѓаните...

Естрада 10.03.20 | 19:28

Анастазија Ражнатовиќ: Не треба да се спуштаме на ниво на Карлеуша, Јелена и врати-ти како ќерка на воен злосторник не полемизирај за мене

Познато е дека меѓу Јелена Карлеуша и Светлана Ражнатовиќ веќе со години се водат судски спорови. Иако до сега не се мешаше во тоа, ќерката на Цеца, Анастазија неодамна...

Црна хроника 09.03.20 | 15:00

Му извадиле пиштол на семафор, во автомобил со него бил и неговиот син

Вчера во СВР Скопје, Д.К.(40) од Скопје пријавил дека околу 23:00 часот на крстосницата од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ со бул.„Јане Сандански“, додека со неговиот малолетен...

Македонија 01.03.20 | 21:07

Не сопираат заканите кон Нумовски од функционерот на СДСМ, чија ќерка невеста пукаше со пиштол

Заканите кон поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМЕ, Васко Наумовски, од страна на истакнат член и висок партиски функционер на СДСМ, Живко Аспов, не сопираат, пишува „Нетпрес“,...

Калеидоскоп 14.02.20 | 10:23

Поради луксузната вила, криминалците му се зад петите: Бали Бег бара помош

Популарниот актер Бурак Озчивит кој стекна светска слава, сега се соочува со сериозни проблеми. Бурак и неговата сопруга Фахрије Евџен, пред помалку од една година станаа...

Македонија 08.02.20 | 17:55

Пазарџиите од Шуто Оризари под закани од Курто Дудуш: Мора да гласаме за него, инаку ќе ни ги одземе тезгите

Пазарџиите од Шуто оризари секој ден се соочуваат со закани, казни и притисоци, објави телевизија Алфа. Тие се жалат дека градоначалникот Курто Дудуш не престанувал...

Црна хроника 04.02.20 | 19:26

Драма во Волково: Им влегол дома со нож, па почнал да се заканува на жена и нејзините деца

Скопјанка пријавила во полиција дека во нејзиниот двор, маж и се заканувал со нож, а го нападнал и нејзиниот малолетен син. Вчера вечер во 20 часот и 40 минути во СВР Скопје,...

Економија 13.01.20 | 09:23

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија...

Македонија 12.01.20 | 21:04

Чулев ги осуди заканите до новинарките, случаите утре ќе бидат пријавени во СВР Скопје

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска лично контактирал со новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска кои добивале закани од Емил Јакимовски, вработен...

Скопје 20.12.19 | 09:52

Средношколците протестираат, директорката ги слика?

Средношколци од гимназиите „Никола Карев“ и „Раде Јовчевски Корчагин“ утринава се собраа во училишните дворови приклучувајќи се на најавениот бојкот поради огромното...