Ознака: воспитувачка
Црна хроника 30.10.23 | 18:55

Кривично ќе одговара воспитувачката од Велес која на деца во градинка и даде електронски цигари

Отсекот за економски криминал при СВР Велес поднесе кривична пријава против В.И.(38) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно...

Црна хроника 06.10.23 | 13:16

ОЈО со предмет за негувателка во Велес која давала деца да пушат електронска цигара

Основното јавно обвинителство Велес оформи предмет по допрен глас, за да се проверат информациите дека негувателка во велешката детска градинка „Димче Мирчев“, им...

Македонија 03.10.23 | 21:03

Воспитувачка во градинка во Велес им давала на децата да пробуваат електронска цигара, тие се пожалиле на болки во градите

Воспитувачка во градинката „Димче Мирчев“ во Велес им давала на дечињата да консумираат чад од електронски цигари, објави Телма. Според информациите, таквата практика...

Балкан 25.04.23 | 11:18

На двегодишно дете му е ампутиран палецот откако негователката му ја приклештила раката на капија

Двегодишно дете е повредено во градинка во Белград откако воспитувачката му ја приклештила раката на влезната метална врата. Полицијата на 20 април околу 15.40 часот била...

Балкан 22.03.23 | 11:54

Фрлена бомба врз автомобилот на воспитувачка

Полиција трага по лицето кое во понеделникот два часа по полноќ фрли бомба врз автомобилите „рено твинго“ и „мерцедес“ сопственост на М.М. (39) од Белград. Како што пренесуваат...

Црна хроника 04.03.22 | 13:26

Со метална лажица го удирала по глава: Воспитувачка во скопска градинка обвинета за насилство врз дете

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело –...